VÜCUT SIKILAŞTIRICI VE YAĞ YAKICI DOGAL FORMÜLLER

 ÇAY :     Her gün içeceğiniz 2-3 fincan biberiye çayı vücudumuzda biriken  fazla yağın  yakılmasına çok iyi bir yardımcıdır. Buna ek olarak kekik , funda yaprağı , yeşil çay içebilirsiniz ....
30 Ağustos 2009 18:10
Font1 Font2 Font3 Font4

yagyakanbitkiler1 VÜCUT  SIKILAŞTIRICI VE YAĞ YAKICI DOGAL FORMÜLLER   ÇAY :     Her gün içeceğiniz 2-3 fincan biberiye çayı vücudumuzda biriken  fazla yağın  yakılmasına çok iyi bir yardımcıdır. Buna ek olarak kekik , funda yaprağı , yeşil çay içebilirsiniz . Burada kekik bitkisini tansiyon sorunu olanlar çok dikkatli kullanmalıdır  çünkü kekik tansiyonda oynamalar yapabilir.Yeşil çay en fazla 5 dk demlendirilip hemen süzülerek içilmelidir.

 Bitkisel çaylarda dikkat edilmesi gereken en hususlardan biride  yaprak,çiçek  şeklinde tüketilecek çaylar asla kaynatılmamalı 5- 10 dk fazla demlenmeye bırakılmamalıdır.

MASKE

-          Beyaz kil

-          Kekik yağı

-          Biberiye yağı

-          Susam yağı

-          Buğday yağı

-          Ilık su

       Kekik yağı, biberiye yağı , buğday yağından bir tatlı kaşığı susam yağıdan iki tatlı kaşığı konulur bu karışım akışkan hale gelene kadar ılık su eklenir. Hazırlanan maske sorunlu bölgeye sürülür ve steçfilmle sarılır  1- 2 saat  boyunca bu bölge sıcak tutulur. Daha sonra ılık suyla masaj yapılarak çıkarılır.

 

YAĞ KARIŞIMI

 -Lahana yağı

-Kakao yağı

-Yosun yağı

-Biberiye yağı

-Kekik yağı

-Susam yağı

-Buğday yağı

 Yosun yağı, kakao yağı , lahana yağı iki ölçek diğer yağlardan bir ölçek yaparak bir karışım hazırlayın daha sonra sorunlu bölgeye 20 dk boyunca masaj yaparak uygulayın. Sreçfilme sarın 1- 2 saat boyunca sıcak tutarak bekleyin. Durulama esnasında eğer evinizde varsa kabak lifi ve yosun özlü sabunla masaj yaparak çıkarın. Buradaki masajın amacı kan akışı hızlandırarak yağ parçalanmasına yardımcı olmaktır. Bu aşamada bölgeyi sıcak tutmakda yağ parçalanmasına en büyük yardımcılardan biridir.

Google+

VÜCUT SIKILAŞTIRICI VE YAĞ YAKICI DOGAL FORMÜLLER Yazısına 25 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa