|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
şifalı bitkiler

SEDEF HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ

Kategori: Bitkisel Tedavi Eklenme Tarihi: Mar 24th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Sedef deri hastalıklarının en önemlilerinden olup kronik tekrarlayıcı ve sık rastlanılan bir rahatsızlıktır.Deri örtüsünün olduğu tüm bölgeleri tutabilir.Saçlı deride tırnakta elde ayaktagövdede dizdedirsekte kısaca tepeden tırnağa bütün vücudu etkileyebilir.Ancak şiddeti kişiden kişiye değişir.Kimi hastalarda sadece

sedef hastalığı SEDEF HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ

Sedef deri hastalıklarının en önemlilerinden olup kroniksmiliv SEDEF HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ tekrarlayıcı ve sık rastlanılan bir rahatsızlıktır.Deri örtüsünün olduğu tüm bölgeleri tutabilir.Saçlı deridesmiliv SEDEF HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ tırnaktasmiliv SEDEF HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ eldesmiliv SEDEF HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ ayaktasmiliv SEDEF HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL TEDAVİgövdedesmiliv SEDEF HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ dizdesmiliv SEDEF HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL TEDAVİdirsekte kısaca tepeden tırnağa bütün vücudu etkileyebilir.Ancak şiddeti kişiden kişiye değişir.Kimi hastalarda sadece bir nokta veya plaklar halinde gözlenebilirkensmiliv SEDEF HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL TEDAVİkimi hastalarda vücudun muhtelif alanlarına yayılarak çok geniş deri bölgelerini etkileyebilir.Şu bilinmelidir ki sedef bir cilt rahatsızlığı olupsmiliv SEDEF HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ diğer organların bozuklukları ile bir ilişkisi yoktur.
Birçok kronik hastalıkta olduğu gibi belirli aralıklarla tekrarlama özelliği vardır.Bu nükslerin sıklığısmiliv SEDEF HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ yaygınlığı bireysel olarak değişebilmekte bazen uzun yıllar boyunca hiçbir atak yaşanmamasıda mümkündür.
Sedefin en sık görülen tipi plak tipi sedef deriden kabarık, kızarık, kabuklanan yaralarla kendini gösterir. Bu yaraların üzerinde gümüş renginde balık pulunu andırır kabuklar sıklıkla gözlenir.

SEDEF TİPLERİ

• Plak tipi : Sedefin en yaygın formudur
• Guttat : Kırmızı noktalar şeklinde görülür
• Inverse(Ters) Sedef : Koltuk altları, kasık ve deri kıvrım yerlerinde görülür.
• Püstüler : Su dolu kabarcıklar kızarıkla çevrilidir
• Eritrodermik : Geniş alanları tutan yoğun kızarıklık ve deri dökülmesi

SEDEF İÇİN BİTKİSEL FORMÜL

Melissa Otu, Isırgan Otu, Ebegümeci, Şahtere, Kurt Pençesi bu bitkilerden birer tutan alınır 250 mlt kaynamış suyun içerisinde 10 -15 dk demlenmeye bırakılır. Sabah ve akşam birer bardak içilir.

Anason, Kişniş, Mercimek, Arpa bütün bu bitkiler toz haline getirilir daha sonra su ile lapa kıvamına getirilir ve sedefli bölgeye sarılır. Gün boyu 2 – 3 saat sarılı kalır. Haftada 2- 3 kez  uygulanabilir.

Gliserin ve Kına karıştırılarak sedefli bölgeye sürülür ve bir gün bekletilir. Bu uygulamayı kına rengini kaybedinceye kadar tekrar yapmak zorunda değilsiniz.

Sedef hastalığında önemli olan unsurlardan biride beslenmenize dikkat etmek olacaktır özellikle; domates,limon,limon suyu,  turşu,salamura,sirke ve sirkeli ürünler gibi ürünler tüketilmemelidir. 

53 views

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler