|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
şifalı bitkiler

ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ BİTKİSEL ÇAY

Kategori: Sağlıklı Yaşam İçin Eklenme Tarihi: Mar 22nd, 2011 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Ödem; Hücreler arası sıvıda normalden fazla miktarda kan plazması toplanmasıdır. Ödemin farklı tipleri bulunmaktadır. Ödem hastalığa göre vücudun belirli bölgelerinde olmaktadır. Tedavisinde öncelik hastalığı ve hastalığı meydana getiren etkenleri ortadan kaldırmaktır, daha sonra veya beraber

dem e1300797791901 150x150 ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ BİTKİSEL ÇAY

Ödem; Hücreler arası sıvıda normalden fazla miktarda kan plazması toplanmasıdır. Ödemin farklı tipleri bulunmaktadır. Ödem hastalığa göre vücudun belirli bölgelerinde olmaktadır. Tedavisinde öncelik hastalığı ve hastalığı meydana getiren etkenleri ortadan kaldırmaktır, daha sonra veya beraber ödem çözücü ilaçlar kullanılabilir. Ödem çözücü ilaçlar genelde idrar söktürücülerdir. Ödem kesinlikle bir hastalık değil bir veya daha fazla hastalığın semptomu (belirtisi)dir. Deride ödem olan bölgeye parmakla basıldığında, içeriye doğru bir çökme olur. Vücudumuz yeterince su alamazsa bunu bir tehlike gibi algılayıp suyu saklamaya başlar. Bu da vücutta su toplanmasına özellikle el ve ayaklarda ödem oluşumuna neden olur. Kilolu kişilerin metabolizmalarını hızlandırmaları için daha fazla su tüketmeleri gerek. Su, kasların dengesini sağlayarak kasılma anındaki doğal fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olur. Vücudun zararlı maddelerden arınmasını sağlar. Kabızlığı önler. Yeterli su alınmadığı zaman beden ihtiyacı olan suyu bağırsaklardan çektiği için kabızlık oluşur. Yemeklerden önce içilen su tokluk hissi verir.

ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ BİTKİSEL ÇAY FORMÜLÜ

Bir tutam Mısır Püskülü

Bir tutam Isırgan Otu

8 – 10 adet Maydanoz

8 – 10 adet Kiraz Sapı

3 – 4 adet Defne Yaprağı

Yarım su bardağı kıyılmış Beyaz Lahana

HAZIRLANIŞI

Bir litre su içerisine bütün ürünler konularak 4 – 5 dk kaynatılır. Hazırlanan karışım soğumaya bırakılır. ( oda sıcaklığında muhafaza edilebilir ) Günde 3 – 4 defa içilebilir. Bu kür 4 – 5 gün uygulanır, ihtiyaç duyulduğunda kür bu şekilde uygulanmaya devam edilir.  Her gün taze olarak hazırlanarak tüketilir.

                                                                                                        Dr. Murat Topoğlu  

                                                                                                    

27 views

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler