KUŞBURNU

C Vitamini açısından çok zengindir. Günümüzde birçok ilacın etken maddesi bitkilerden elde edilmektedir. Vücudumuzu hastalık etmenlerinden korumak için desteklememiz gerekir tabi bunun yolu da şifalı bitkilerden geçmektedir. Kuşburnu bu açıdan...
1 Ocak 2010 06:52
Font1 Font2 Font3 Font4

KUŞBURNU 150x150 KUŞBURNUC Vitamini açısından çok zengindir. Günümüzde birçok ilacın etken maddesi bitkilerden elde edilmektedir. Vücudumuzu hastalık etmenlerinden korumak için desteklememiz gerekir tabi bunun yolu da şifalı bitkilerden geçmektedir. Kuşburnu bu açıdan listenin en başında yer alan bitkilerden biridir. Kuşburnu’nu bu derece etkili yapan içeriğindeki; C vitamininin yanı sıra A, B1, B2, K, P vitaminleri, protein, minareller, potasyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor ve meyve asitleridir.

KUŞBURNU’NUN ETKİLERİ:

Bağışıklık sistemini güçlendirici

Üst solunum yolları rahatsızlıklarında etkili

Romatizma ağrılarında etkili

Kireçlenmede etkili

Kurt düşürücü ve bağırsak yumuşatıcı

Vücuda rahatlık verir

İdrar arttırır ve ishali keser

Gözdeki sorunları giderir

Kanı temizler

Basur tedavisinde etkili

KUŞBURNU’NUN KULLANILIŞI VE DOZAJI:

Bitki toz haline getirilmiş formda kullanılması tavsiye edilmez eğer toz formuyla kullanmak istiyorsanız uzman kişilerce hazırlanmış dozajlarda kullanmanızı tavsiye ederiz. Bitkiyi kurutulmuş meyve şeklinde tüketecekseniz 1 fincan suyun ( 150-200 ml ) içerisine 4-5 adet kurutulmuş meyveden konulur 2-3 dk kaynatılır, Günde 4-5 defa aç veya tok içilebilir.

YAN ETKİLERİ:

Kurutulmuş meyvelerden hazırlanan çayın bilinen bir yan etkisi yoktur. Toz haline getirilmiş bitki doz aşımında alerjik reaksiyonlara yol açabilir.

Google+ Etiketler: , , , , , , , ,

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa