|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Kuşburnu Çayı ve Faydaları

Kategori: Bitki Çayları Eklenme Tarihi: Oca 28th, 2013 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Kuşburnu; C Vitamini açısından çok zengindir. Günümüzde birçok ilacın etken maddesi bitkilerden elde edilmektedir. Vücudumuzu hastalık etmenlerinden korumak için desteklememiz gerekir tabi bunun yolu da şifalı bitkilerden geçmektedir. Kuşburnu bu açıdan listenin en başında yer

kusburnu 150x150 Kuşburnu Çayı ve FaydalarıKuşburnu; C Vitamini açısından çok zengindir. Günümüzde birçok ilacın etken maddesi bitkilerden elde edilmektedir. Vücudumuzu hastalık etmenlerinden korumak için desteklememiz gerekir tabi bunun yolu da şifalı bitkilerden geçmektedir. Kuşburnu bu açıdan listenin en başında yer alan bitkilerden biridir. Kuşburnu’nu bu derece etkili yapan içeriğindeki; C vitamininin yanı sıra A, B1, B2, K, P vitaminleri, protein, minareller, potasyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor ve meyve asitleridir. Kuşburnu; Bağışıklık sistemini güçlendirici, üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde destekleyici, romatizma ve kireçlenme de kullanılır. Bağırsak kurtlarını düşürücü ve bağırsak rahatlatıcı. İdrar arttırır ve ishal kesici özelliklidir. Basur için faydalıdır.

 

Kuşburnu Çayı Hazırlanışı

Bir su bardağı su içerisine 3-4 adet ilave edilir ve 3- 5 dk kaynatılır. Bir süre bekledikten sonra içilir. Günde 3- 4 bardak içilebilir.

Uyarı: Kuşburnu toz halinde kullanılmamalıdır.

 

Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler ve FaydalarıBitkisel Yağlar

Bitkisel TedaviCilt BakımıSaç BakımıSağlıklı Yaşam

 

 

Şifalı – Bitkiler Şifalı – Bitkisel Bitkiler – Şifalı Bitki –  Şifalı Otlar Bitkiler

bitki çayı – bitki çayları – bitkisel çay – bitkisel çaylar

29 views

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler