KARABAŞ OTU

Sigarayı mı bırakmak istiyorsunuz ? Sigarayı bırakmak için bitkisel çözüm mü arıyorsunuz ? Şifalı bitkiler arasında en çok kullanılan karabaş otu sigarayı bıraktırıyor. KARABAŞ OTUNUN FAYDALARI Sigarayı bırakmakta etkili. Kanser...
29 Aralık 2009 23:25
Font1 Font2 Font3 Font4

karabaş otu 150x150 KARABAŞ OTUSigarayı mı bırakmak istiyorsunuz ? Sigarayı bırakmak için bitkisel çözüm mü arıyorsunuz ? Şifalı bitkiler arasında en çok kullanılan karabaş otu sigarayı bıraktırıyor.

KARABAŞ OTUNUN FAYDALARI

Sigarayı bırakmakta etkili.

Kanser önleyici.

Damar sertliğinde faydalıdır.

Damar açıcı

Sara ve beyin hastalıklarında kullanılır.

Antiseptik ve yara iyileştirici

Ağrıları dindirir.

İdrar yolları enfeksiyonlarında etkilidir.

Kalbe kuvvet verir.

Yatıştırıcı özelliğe sahiptir.

Uyuşukluk giderir, zindelik verir.

KARABAŞ OTUNUN KULLANIM ŞEKLİ VE DOZAJI :

1 fincan kaynamış suya (150-200 ml ) 3-4 adet kurutulmuş karabaş otu konularak 10 dk demlenmeye bırakılır.Günde 2 fincan sabah ve akşam olmak üzere içilir. 15- 20 gün düzenli içtikten sonra mutlaka 7 ve ya 10 gün ara verilmelidir.

Sigarayı bırakmak içinde ; her sigara içilmek istendiğinde 1-2 karabaş kellesi çiğneyerek iyice emilerek bitki posası tükürülür.Bu çok ağır gelirse karabaşın sap kısmı çiğnenebilir.

YAN ETKİLERİ :

En fazla 15-20 günlük kürler şeklinde kullanılmalıdır kürler arasında 7- 10 gün ara verilmelidir. Çok güçlü damar açıcı olduğundan tavsiye edilen dozajın dışına çıkılmamalıdır.

Google+ Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa