|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
şifalı bitkiler

İDRAR ARTTIRICI BİTKİLER

Kategori: Bitkisel Tedavi Eklenme Tarihi: Ara 28th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

İdrar, insan veya hayvan böbreği tarafından üretilip idrar kesesinde biriktirilen ve üretradan vücut dışına atılan sıvıdır. Asidik kökenli olmayan bu sıvı, çözeltilerini barındıran memeli canlıların vücutlarındaki suyun muhtevasındaki mineral, inorganik ve diğer maddelerin dengesini sağlamak

idrar 150x150 İDRAR ARTTIRICI BİTKİLER

İdrar, insan veya hayvan böbreği tarafından üretilip idrar kesesinde biriktirilen ve üretradan vücut dışına atılan sıvıdır. Asidik kökenli olmayan bu sıvı, çözeltilerini barındıran memeli canlıların vücutlarındaki suyun muhtevasındaki mineral, inorganik ve diğer maddelerin dengesini sağlamak amacıyla idrar torbasından dışarıya çoğunlukla cinsel organlarda var olan mekanizmalar yardımıyla atılır. İdrar oluşumu, vücutta mineral ve diğer maddelerin dengesinin sağlanmasında etkilidir. Vücutta olması gerekenden fazla olan veya vücuda zararlı olan maddeler idrar yolu ile dışarı atılır. İdrar, içinde erimiş ya da süspansiyon durumunda bulunan birçok maddeyi uzaklaştırır.

İdrar Arttırıcı Bitkiler

Ayrık kökü, Hatmi kökü, Meyan kökü, Rezene tohumu, Anason tohumu, Ardıç kozalağı, Hercai menekşe, Meyan kökü, Maydanoz

Kullanım Şekilleri

Ayrık otu, Hatmi kökü, Meyan kökü, Rezene tohumu bu bitkilerden bir tatlı kaşığı bir su bardağı soğuk suya konulur hafif ateşte yavaş yavaş karıştırılarak kaynatılır ve süzülür. Her defasında taze olarak hazırlanır.

 Şifalı Bitkiler

97 views

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler