|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Göz Altı Morlukları

Kategori: Bitkisel Tedavi Eklenme Tarihi: Oca 28th, 2012 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Uykusuz kalmak, yetersiz beslenme, uzun süre bilgisayar başında kalmak göz çevresinde koyu halkaların oluşmasına ve gözlerin şişmesine sebep olabilir. Bazı basit bakımlarla buna son verebilirsiniz. Göz çevresi için kullandığınız ürünler var ise bu ürünlerin K

yorgun gözler 150x150 Göz Altı MorluklarıUykusuz kalmak, yetersiz beslenme, uzun süre bilgisayar başında kalmak göz çevresinde koyu halkaların oluşmasına ve gözlerin şişmesine sebep olabilir. Bazı basit bakımlarla buna son verebilirsiniz. Göz çevresi için kullandığınız ürünler var ise bu ürünlerin K vitamini içerikli olmasına dikkat edin. Ayrıca tuz tüketimini azaltın ve bol bol su için, su fazla tuzun vücuttan atılmasına yardımcı olacaktır. Uyku problemi yaşıyorsanız geceleri yatmadan önceden rahat uyumanızı sağlayacak bitki çayları için. Melissa çayı, papatya çayı ve ıhlamur içebilirsiniz.

Göz çevresindeki mor halkalardan kurtulmak için patates kullanabilirsiniz. Patates rendelenir ve bir beze sarılıp küçük tamponlar hazırlanır. Bu tamponlarını gözleriniz üzerinde 10-15 dk bekletin. Her gün uygulayabilirsiniz. Kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Göz şişkinliğini gidermek için; Bir pamuk parçasını kafein içerikli hazırladığınız kahve içerisine batırın, bu kahveli pamuğu gözleriniz üzerinde 10 dk bekletin.  Gözlerdeki şişkinliğin giderilmesine yardımcı olacaktır.

Göz Yorgunluğu için; çok bilinen ve basit bir uygulama olan salatalık dilimleri göz üzerinde 10 dk bekletilir. Göz yorgunluğu için etkili bir çözümdür.

Göz Yorgunluğunu ve Göz Şişkinliğini gidermek için;
Adaçayı veya papatya çayını demledikten sonra ( kaynar su içerisinde 5 -10 dk demlendirilir, kaynatılmaz ) soğumaya bırakın. Soğuyan bitki çayını buz kalıplarına koyun ve derin dondurucuda buz haline gelen kadar bekleyin. Her sabah uyandıktan sonra bir kalıp buzu göz çevresinde gezdirin. Bu uygulama göz yorgunluğuna ve göz şişkinliğine iyi gelecektir. ( kılcal damar hassasiyeti olan kişiler dikkatli olmalıdır.)

 

Şifalı BitkilerŞifalı Bitkiler ve FaydalarıBitkisel Yağlar

Bitkisel Tedavi Cilt BakımıSaç BakımıSağlıklı Yaşam

 

 

Şifalı Bitkiler – Şifalı Bitkiler ve Faydaları – Bitkisel Tedavi

17 views

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler