|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
şifalı bitkiler

DEVE DİKENİ

Kategori: Şifalı Bitkiler Eklenme Tarihi: Ara 31st, 2009 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Karaciğerinize doğal bir dokunuş… Karaciğer hücrelerini koruyucu ve onarıcı özelliğe sahip deve dikeni şifalı bitkiler arasında karaciğer dostu olarak bilinir. Vücudumuzun zararlı maddelerden arındırılmasında en önemli görevi karaciğerimiz yüklenir. Karaciğer vücudumuza giren zararlı maddeleri parçalar

deve dikeni 150x150 DEVE DİKENİKaraciğerinize doğal bir dokunuş… Karaciğer hücrelerini koruyucu ve onarıcı özelliğe sahip deve dikeni şifalı bitkiler arasında karaciğer dostu olarak bilinir. Vücudumuzun zararlı maddelerden arındırılmasında en önemli görevi karaciğerimiz yüklenir. Karaciğer vücudumuza giren zararlı maddeleri parçalar ve vücudumuzdan atılmasını sağlar. Bu yoğun çalışma sonucunda tabi ki kendisinin de desteklenmeye ihtiyacı vardır. Bu aşamada devreye şifalı bitki olarak enginar ve deve dikeni girer. Deve dikeninin, karaciğer yağlanmasını ve yağlanmanın sebep olduğu karaciğer deformasyonlarını önlemede etkili olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.

DEVE DİKENİ’NİN ETKİLERİ:

İdrar arttırıcı ( toprak üstü kısmı )

Ateş düşürücü ( toprak üstü kısmı)

Yatıştırıcı ( toprak üstü kısmı )

Karaciğer yağlanmasını önlemekte (tohum )

Karaciğer fonksiyonlarının düzene girmesinde (tohum )

Karaciğer deformasyonlarında ( tohum )

İlaçların ve kimyasalların karaciğere verdiği zararı giderme de (tohum )

Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkili olduğu bilinmektedir tohum)

DEVE DİKENİ’NİN KULLANIM ŞEKLİ VE DOZAJI :

250 gr suyun içerisine kurutulmuş bitkiden bir tatlı kaşığı kadar konulur ve 1-2 dk kaynatılır, ılık kıvama gelince küçük yudumlar halinde içilir, ( hazırlanan çay bir anda değil gün içinde birkaç yudum şeklinde içilmelidir.) Tohum olarak tüketiminde piyasada hazırlanmış tabletler şeklinde tüketmenizi tavsiye ediyoruz ama bu ürünleri güvendiğiniz kişi ve firmalardan almanız sağlınız için çok önemlidir. Yanlış şekilde hazırlanmış ürünler sağlık açısından tehlike oluşturabilir.

YAN ETKİLERİ :

Tavsiye edilen miktarın dışına kesinlikle çıkılmamalıdır. Hamilelerin kullanması tavsiye edilmez.Yanlış kullanımında mide bulantısı,kusma ve baş dönmesi olabilir hemen doktora gidilmesi gerekir.

59 views

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler