|
Sifalı Bitkiler
sifalı bitkiler
şifalı bitkiler

BİTKİSEL TEDAVİ ALT ISLATMA

Kategori: Bitkisel Tedavi Eklenme Tarihi: Ara 28th, 2010 Ekleyen: kardelen
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler

Bazı anne-babalar çocuklarının bilinçli olarak altlarını ıslattıklarını düşünebilir. Bu nedenle çocuklarını yargılayan, suçlayan, hatta cezalandıran aileler vardır. Oysa, çocukların büyük bir çoğunluğu, bilinçli olarak altlarını ıslatmazlar. Bilinçli olarak ıslatsalar bile, çevrelerine bir mesaj vermek için,

alt ıslatma 150x150 BİTKİSEL TEDAVİ ALT ISLATMA

Bazı anne-babalar çocuklarının bilinçli olarak altlarını ıslattıklarını düşünebilir. Bu nedenle çocuklarını yargılayan, suçlayan, hatta cezalandıran aileler vardır. Oysa, çocukların büyük bir çoğunluğu, bilinçli olarak altlarını ıslatmazlar. Bilinçli olarak ıslatsalar bile, çevrelerine bir mesaj vermek için, yani rahatsız oldukları durumları ifade etmek için bunu yaparlar. Her iki durumda da ailelerin, cezadan ve suçlayıcı tavırlardan uzak durmaları gerekir. Bu tip baskıcı tutumlar sorunu artırmaktan başka bir işe yaramaz. çoğunluğu bilinçsizce ortaya çıkan bu davranışı anlamak için alta kaçırma davranışının nasıl oluştuğunu bilmek gerekir; vücudumuzdaki kasların bir kısmını kendi irademizle denetleyebiliriz, ancak bir kısmı irademiz dışında hareket eder. Herhangi bir duygusal sorun yaşadığımızda, kaygı, korku veya gerginlikle idrar torbasını meydana getiren kaslar da vücudumuzdaki diğer organların kasları gibi harekete geçebilir. Tuvalet eğitimini yeni almış çocuklar bu organın kasları üzerinde yeterince kontrol sağlayamadıkları için altlarına kaçırırlar. çocuklarda ‘alt ıslatma’ davranışının geceleri daha çok görülme sebebi de, çocukların bu kasları gece daha zor kontrol edebilmeleridir.

KULLANILAN ŞİFALI BİTKİLER

Sarı kantaron, Civan perçemi, Meşe kabuğu, Servi kozalağı

Kullanım Şekilleri

Bir su bardağı su kaynamak üzereyken Sarı kantaron ve Meşe kabuğundan bir çay kaşığı Civan perçeminden iki çay kaşığı konulur bir-iki taşım kaynatılır. Günde iki bardak içilir.

Not: 10 yaş üstü çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılabilir.

 Şifalı Bitkiler                                                  İdrar Arttırıcı Bitkiler 

23 views

şifalı bitkiler


sss
Yazarlarimiz ve son yazilari
şifalı bitkiler
Editorun sectikleri
şifalı bitkiler
şifalı bitkiler