AYVA VE ARMUT KANI TEMİZLER

Ayva ve armudun kanı temizlediğini belirten uzmanlar, ayvanın merhem yapılarak çatlaklara sürüldüğünde kırışıklıklarıda önlediğini açıkladı. Armut ve ayva birçok hastalığa iyi geldiği gibi kanı temizleyerek salgı bezlerininde düzenli çalıştırmasını sağlıyor.İşte...
30 Temmuz 2009 14:39
Font1 Font2 Font3 Font4

armutayva1 AYVA VE ARMUT KANI TEMİZLERAyva ve armudun kanı temizlediğini belirten uzmanlar, ayvanın merhem yapılarak çatlaklara sürüldüğünde kırışıklıklarıda önlediğini açıkladı.

Armut ve ayva birçok hastalığa iyi geldiği gibi kanı temizleyerek salgı bezlerininde düzenli çalıştırmasını sağlıyor.İşte meyvenin diğer faydaları :

Kansızlığı giderir,kabızlığı önler, sinirleri yatıştırır, Zihni yorgunluğu ve hazımsızlığı giderir mafsal kireçlenmesi, nikris ve romatizmada faydalıdır.

Kırışıklıklara Karşı Etkili

Midesi zayıf olanlarınkompostosunu içmeleri tavsiye ediyir.Yemeklerden önce yenecek olursa daha faydalı olur. Ayvanın mide ve bağırsakları kuvvetlendirdiğini kaydeden uzmanlar ayvada armut gibi kanı temizler karaciğer tembelliğini giderir safra akışını sağlar ve çarpıntıyı dindirir. Bronşit,müzmin,öksürükve veremde faydalıdır. Ağızdan su gelmesini ve Kan kusmayı önler,Vücudun gelişmesinde yardımcı olur. Merhem yapılarak kullanıldığı taktirde el ayak ve meme ucu çataklarını,yüz ile boyun kırışıklıklarını giderir.

Egzama kaşıntılarını ve basur memelerinin doğurduğu şikayetleri yok eder.

Google+ Etiketler: , , , , , , , ,

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa